NORMTEILWERK ROBERT BLOHM GmbH
NORMTEILWERK ROBERT BLOHM GmbH
13.01.2023 02:01
BLOHM prejme certifikat DIN ISO 9001:2015
Podjetje NORMTEILWERK ROBERT BLOHM je decembra 2022 pridobilo prvi certifikat v skladu z najnovejšimi standardi za vodenje kakovosti DIN ISO 9001:2015. Podjetje ni prepričalo le s pragmatično uvedbo, temveč tudi z doslednim izvajanjem sistema QM (vodenje kakovosti). Pozitivno sta se odlikovala tudi dobro delovno vzdušje in motivacija zaposlenih.
"BLOHM-ov sistem QM ni samo živ - živijo ga tudi zaposleni" - to izjavo je izrekel revizor med zaključno razpravo. Pohvale je še posebej vesel Jochen Herre, predstavnik za upravljanje kakovosti (QMB) podjetja BLOHM: "To kaže, da smo med pripravami na certificiranje naredili vse, kar je bilo treba. Želimo zagotoviti kakovost v vseh procesih - to pa je mogoče le, če se s tem strinja celotna ekipa."
Stranke imajo koristi od ukrepov za zagotavljanje kakovosti, na primer s hitro pripravo ponudbe in obdelavo naročila, saj se je učinkovitost znatno povečala tako v proizvodnji kot tudi v skladiščenju in odpremi.
Da bi to dosegli, so bili uvedeni različni postopki zagotavljanja kakovosti - med njimi so tudi dodatni pregledi v proizvodnji. Poleg tega je družba BLOHM uvedla obdelavo pritožb v skladu z logiko 8D ter izboljšala označevanje in sledljivost izdelkov. Na področju nabave ocena dobaviteljev prikazuje merljive ključne podatke o dobaviteljih, načrti usposabljanja pa zagotavljajo stalno usposabljanje zaposlenih. "Na splošno imajo zdaj vsi procesi opredeljene strukture, večjo stabilnost procesov in večje ukrepe za zagotavljanje kakovosti - vse od oddaje naročila do dostave," pravi Jochen Herre. "To nam omogoča, da še izboljšamo zadovoljstvo strank."
Da bi srednjeročno in dolgoročno dodatno optimizirali upravljanje kakovosti, se v sistemu upravljanja kakovosti družbe BLOHM kaže ideja CIP (proces stalnih izboljšav): Vsi postopki se redno preverjajo in po potrebi prilagodijo. To poteka po načelu PDCA (Plan, Do, Check, Act).
05.11.2024 00:00
BLOHM na sejmu FMB 2024 od 5. do 7. novembraEkscentrična ročica im...
14.04.2024 01:05
BLOHM praznuje 90 let vrtalnih puše18.01.2024 00:00
Vrtalna pušesa BLOHM širijo ponudbo MISUMI